Informacja
#1
Szanowni Państwo!

Ogłaszam, że dnia 22 marca 2018 roku rozpoczyna się procedura likwidacji mojego konta (śmierci) co już kilka dni temu ogłaszałem, ale aby spełnić wszystkie wymogi formalne, publikuję tutaj te oświadczenie.

Uzasadnienie (już poniekąd dawałem, ale mogę jeszcze raz):

Otóż postawiłem sprawę likwidacji mojego konta "na ostrzu nożna" w ostatnich dniach, gdyż uznałem że należy dać odpór bardzo nieczęstym, ale silnym pokusom powrotu i ponownego zaangażowania się w coś, co może na nowo bardzo zaabsorbować moją uwagę na tyle, że stracę z pola widzenia i mojej uwagi inne sprawy.
Muszę siebie przy tym skrytykować, a konkretnie mój ostatni raban i bardzo niekulturalne zachowanie, które jakkolwiek nie było wyrazem braku szacunku wobec kogokolwiek i czegokolwiek, ale aktem desperackiego zwrócenia uwagi, irracjonalnym, swoistym krzykiem o tę likwidację. Chcę likwidacji konta ze względu na to o czym wcześniej się bardziej rozpisywałem, a co pokrótce zawarłem tutaj w tym oświadczeniu.
Moja krótka, streszczona opowieść o tym jak się znalazłem tutaj w mikronacjach, to historia człowieka, który w roku Anno Domini 2011 natknął się na pojęcie mikronacji i zawitał do największej z nich - Księstwa Sarmacji. Tam związał się ze środowiskiem Partii Konserwatywnej prowadzonej w owym czasie przez niejakiego, Dawida Janowskiego. Działał w niej także Andrzej Swarzewski. A my razem zbiorczo zaczęliśmy dochodzić coraz bardziej do wniosku, że nowi obywatele o takich poglądach na Saramcję jak My, tym bardziej, nie mogą w stopniu który także uwzględnia ich punkt widzenia rzeczywistości partycypować. Stąd rozpoczęła się ta konspiracja, której owocem było Powstanie Marcowe, a znów dalej jego owocem była pierwsza Nasza państwowość. Wielu patrzyło swego czasu na kolejną z tych państwowości - Republikę Bialeńską z nadzieją na nową formę mikronacji, która daje szansę mieszkańcom na uczestnictwo w budowaniu i rozwoju państwowości. Czy Bialenia dalej spełnia te kryteria, które uczyniły ją Wielką? Na to pytanie każdy musi odpowiedzieć sam, ja też nie ukrywam, że mam swoje zdanie na ten temat.
Sam mam niekiedy takie "ciągoty" aby tu wrócić i coś jeszcze zdziałać, zrobić, ale sami też pewnie zauważyliście, nawet w ostatnim czasie, że brakuje już mi konsekwencji. To jest ciągle ten sam mechanizm. Powrotu z ideą, która napotyka się na brak konsekwencji w jej wprowadzaniu, a na początku było to pełne zaangażowanie, duża dostępność i w konsekwencji tego procesu wyczerpanie, wypalenie się na kolejnych frontach dyskusji i to bynajmniej nie przez brak argumentów, ale ciągłą "walkę" z tym wszystkim.
Na koniec muszę pochwalić szczególnie powstawanie i działanie systemu gospodarczego. Dobrze, że ktoś "ruszył ten temat" i stara się ożywić tę ideę która może uatrakcyjniać działanie w Republice Bialeńskiej.

To były idee, wspominam z wielkim rozrzewnieniem:

http://dzamahirija.ubf.pl/forum/viewthre...read_id=11


Pozdrawiam i żegnam, Jan Kaniewski
Reply
#2
Nasz czas po prostu już minął, Janie. Ja też nie czuję się już na siłach, by kiedykolwiek powrócić do Bialenii. Wypaliłem się doszczętnie, co zostało przyspieszone przez pewne osoby i pewne wydarzenia, ale nie zamierzam im tego wypominać, bo próżno żałować, czego nie szło zachowywać.
Doceniam jednak tych, którzy zaangażowani są w ten projekt, który ma zaczęliśmy. Nie wszystkie kroki popieram, ale władza należy do zaangażowanych, co jest naturalne i słuszne.
Wszystko się kiedyś kończy.
N.N
Reply
#3
Śpijcie słodko moje aniołki [*]
Jego Operacyjność
(-) Linux
[Image: 11668799_hhh.PNG]

-------

"Ten człowiek jest gorszy niż Pietrow i Prezerwatyw Tradycja Radziecki!"
~ Szymon Uchatsok, myląc Medycejskiego z Kucełem

"Kretyn i słoik, który pewnie się na warszawiaka stylizuje"
~ Mój adorator

-------

Miałem w sumie wypisać się z Bialenii
A jednak coś spowodowało, że zostałem
Raz za razem
Odpowiedź za odpowiedzią
Lubię was nawet czasem, wiecie?

Krążą jednak opowieści
Eminencja pewien mówią jest ich źródłem
Dzień sądu nadchodzi!
Yyy zapytacie 
Czego on znowu chce
Ech zostawcie dziwaka
Jednak zostałem
Stąd teraz siedzę
Kreśląc pierdolety 
I dopasowując je do liter mojego nazwiska
Reply
#4
Pokusa i tak będzie. Po ostatniej eutanazji zdarzało mi się podpatrzyć Twoje IP wśród gości przeglądających forum, Janku. Nie ma się co oszukiwać, nawet, jeżeli aktywność obniży się do zera, to wyrwać się stąd można po tylu latach chyba tylko odłączając sobie połączenie z Internetem.
mgr net. dr pczk. Maciej Kamiński herbu Sto Osiem, Gestapo Ortograficzne, Oko Sprawiedliwości, Członek Bialeńskiej Partii Demokratycznej, Najbardziej Umiłowany Dyrektor Generalny Policji Krajowej, Poseł, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, Wiceprezes Bialeńskiego Związku Sportowego, Honorowo obywatel Jahołdajewszczyzny, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Księstwie Sarmacji, Trener LKS-u Tomaszew, Selekcjoner Dżamahiriji, Dyrektor Bialeńskiego Biura Graficznego, Administrator forum i strony głównej Republiki Bialeńskiej oraz fanpage'a Republiki Bialeńskiej na Facebooku, Młodszy administrator systemu e-gospodarki Republiki Bialeńskiej, Operator bialeńskiego kanału IRC, Gospodarz na Tomaszewie, Quasi-dzierżońca 283 folwarków, Zasłużony dla Stowarzyszenia, Święty Zielonego Kościoła, Według Boczka Raper, Kropidło Bialeńskiej Biurokracji, Wang IWA, Houellebecq Lahazydii, Jasny Gieroj, Przeciętny Wulkanizator, Tytan Pracy Spraw Wewnętrznych 2016, Wicemister Bialenii 2018.
Reply
#5
Panowie,

ważne, że Was nie zabrakło, kiedy Bialenia powstawała, bowiem bez Was nie byłoby i nas teraz. Niestety, a raczej stety Bialenia idzie dalej, każdego dnia jest kształtowana w sposób, który jest uważany przez obecną większość za słuszny. Mimo że może i chęci do działalności odeszły, sentyment zostanie, zapewniam.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Reply
#6
Szanowni Panowie,

Cóż co racja, to racja. Sentyment zostaje. I choć nie śledzę na bieżąco to nie wypieram się tego, że zdarzało mi się podglądać czasem co dzieje się w mikronacji, co do której mam największy sentyment.
I też zgoda co do tego, że na pewno jesteśmy czymś lepszym od różnego rodzaju "gierek". Jeżeli to kłopot dla usuwającego, co wynika z praktyki to dobrze niech konto pozostanie. I tak właściwie to powinienem w podpisie pod kontem mieć, że nie gwarantuję ciągłej aktywności i otwierania forum co pięć minut w celu podpatrzenia czy nie jest coś napisane. To stało się bowiem moja obsesją w pewnym momencie i walnie przyczyniło się do tej implozji, czyli zapadnięcia się wewnętrznego mojej osoby.
Sam sobie teraz zrobiłem trochę nadziei, że być może zajmę się jakąś działalnością tutaj. Bo naprawdę to o czym mogę powiedzieć ciepło to ten szczytny projekt, na swój sposób eksperyment. To jest coś co mnie jak i wielu z nas przyciągnęło do mikronacji.
Cieszy mnie wielce to co się stało z ekonomią w którą tchnięto ponownie życie. Bo jaki jest jej cel oprócz, ten czysto praktyczny w mikronacjach? Odpowiem, że przede wszystkim ujęcie tego w jaki sposób kształtuje się nasz rozwój. Bo liczby jakie przyjmiemy jako podstawę mogą być nominalnie różne, ale nie zmącą trendu aktywności w danych segmentach. I ma przy tym prawo zadziałać ten mechanizm gdy wiąże się bezwzględnie liczby z działalnością, tworzeniem dóbr, które im przypisano.
Z przyjemnością to oglądam i służę poradą tam, gdzie tylko będę mógł coś doradzić.
Reply
#7
Cieszę mnie takie słowa, zachęcam do pozostania nie tylko biernym "podglądaczem" wydarzeń, ale również czynnym, udzielającym się, kiedy tylko przyjdzie na to ochota.
mgr net. Antoni Kacper Burbon-Conti 

Magister net. ekonomii, członek Krajowej Rady Informatycznej, były: 21. Prezydent Republiki Bialeńskiej, Wiceprezydent Republiki Bialeńskiej, Wysoki Komisarz Nadzoru Finansowego, członek Wysokiej Komisji Nadzoru Finansowego, minister właściwy ds. wewnętrznych oraz minister właściwy ds. wewnętrznych i administracji, Ambasador Republiki Bialeńskiej w Państwie Kościelnym Rotria, Dowódca Sił Zbrojnych Republiki Bialeńskiej, Marszałek Bialenii, Mentor Instytutu Wsparcia Nowicjuszy, Pracownik naukowy Uniwersytetu Bialeńskiego.

Reply
Users browsing this thread: 1 Guest(s)