Święto Policji Krajowej
#2
Cz.1

Kiedy w Wolnogradzie zaczęło się ściemniać, a wielkie jupitery bardzo dokładnie oświetliły Plac Zielony, na specjalnie przygotowaną trybunę zaczęli przybywać najważniejsi oficjele w państwie. Po placu przeniosły się oklaski - to zgromadzeni na trybunach obywatele gromko witali przybywających Prezydenta, Ministrów i innych pracowników państwowych. Kiedy oklaski ucichły, na plac zaczęły wchodzić kolumny defiladowe i orkiestra. Chwilę trwało zorganizowane formowanie szeregów, w trakcie którego słychać było ciche przygrywanie werbli. Wraz z ostatecznym ustawieniem się jednostek, dowódca orkiestry dał znak do odegrania hymnu państwowego:

https://www.youtube.com/watch?v=qEtIOmzwlwQ

Po hymnie orkiestra zaczęła grać marsz i na plac wjechał samochód z Prezesem Policji Krajowej:

https://www.youtube.com/watch?v=tecEO66-KME

Samochód zakręcił na środku placu i skierował się w stronę trybuny z Prezydentem RB. Kiedy się zatrzymał Prezes PK zaraportował - "Panie Prezydencie, melduję gotowość nowo przyjętych funkcjonariuszy do zdania przysięgi i wszystkich oddziałów do defilady!". Samochód ruszył i zwrócił się w stronę rekrutów. Prezes Policji krzyknął "Do przysięgi!", a nowi policjanci wyrecytowali jej słowa. Po zakończonej ceremonii Prezes PK zabrał głos:

Szanowny Panie Prezydencie! Szanowni Obywatele!
Policjanci!

Dzisiejszego dnia obchodzimy Święto Policji Krajowej. Formacja ta od zarania Republiki stała na straży porządku i bezpieczeństwa naszego kraju. Jej istnienie wiele razy pozwalało zapobiec chaosowi na forum. To właśnie funkcjonariusze Policji codziennie czuwają nad tym, aby nie było kłótni, a przecinki były stawiane tam, gdzie należy. Doceńmy ich pracę. Policja to także podstawa funkcjonowania najważniejszych instytucji państwowych - jej członkowie wykonują chociażby rolę oskarżyciela publicznego. Pewne jest to, że bez Policji o wiele trudniej by nam się wszystkim działało na forum. Dlatego też chciałbym bardzo podziękować wszystkim obecnym i byłym Policjantom za ich służbę. Wykonywaliście i wykonujecie świetną robotę!


Po zakończonej wypowiedzi do mikrofonu na trybunie podszedł Prezydent RB:
(-) Iwan Iwanowicz I Pietrow
Car Brodrii
Prezes Policji Krajowej

[Image: iwamini.png?w=960]
Reply


Messages In This Thread
Święto Policji Krajowej - by Iwan Pietrow - 28.12.2017, 11:11:59Users browsing this thread: 1 Guest(s)